גלאי עשן – הדרך הזולה והיעילה להתרעה מוקדמת לגילוי שריפות

להצעת מחיר מהירה ולפגישת ייעוץ השאירו פרטים

נייד: 054-2290956

טלפקס: 04-9920272

מי מאיתנו לא חושש משריפה? הדרך הבטוחה והזולה לקבל התרעה מספקת בזמן אמת הינה גלאי עשן.

גלאי עשן – מהו?

גלאי עשן הינו מכשיר קומפקטי המורכב לרוב על קירות הבית או בית העסק ותפקידו להפעיל אזעקה כאשר פורצת שריפה. ובכך, לתת התרעה מוקדמת ליושבי המקום לפנות במהירות את המקום ולהתקשר לשרותי הכיבוי לעזרה. גלאי עשן עובד על העיקרון הפשוט שעשן עולה מעלה. מפאת מחירו הזול, התקנתו הפשוטה יחסית, מהווה גלאי העשן אלטרנטיבה מצוינת לגילוי מוקדם של שריפות בבתים פרטיים, במשרדים ובמקומות ציבוריים. מחירו האטרקטיבי של הגלאי, הופך אותו למוצר חובה כמעט בכל בית פרטי או בית עסק.

היכן מומלץ להתקין גלאי עשן?

ארון החשמל הינו המקום המתבקש הראשון להתקנת גלאי עשן. מכיוון שארונות חשמל, חדרי שרתים וחדרי מחשב הינם מקומות בהם יש שימוש רב במכשירים חשמליים, קיים סיכוי סביר כי שם תפרוץ שריפה. כאשר מותקן בחדרי ילדים, חדרי שינה וחדרי עבודה, גלאי עשן יתגלה כיעיל במיוחד במידה ומטען סלולרי התלקח או מכשיר הטלוויזיה. לעומת זאת, המטבח הוא אינו יעד מוצלח להתקנת גלאי עשן, שכן, קיימת סבירות כי עשן העולה מבישול או טיגון עלול להפעיל את הגלאי. ישנם גלאי עשן המחוברים למערכת האזעקה המשרדים או הביתית ואף יזעיקו אתכם בהודעת טקסט. מה שיאפשר לכם להתקשר מידית לשרותי הכיבוי כדי שיגיעו, גם אם אינכם נמצאים במקום באותה העת.

אילו סוגי גלאי עשן מוצעים בשוק?

ישנם סוגים שונים של גלאי עשן. גלאי עשן המחובר למערכת האזעקה הביתית או בבית העסק – גלאי זה אינו פועל כיחידה עצמאית ויפעיל את האזעקה אליה הוא מחובר, במקרה של שריפה. גלאי עשן עצמאי, הינו גלאי הפועל כיחידה עצמאית, כאשר אפקט האזעקה מובנה בתוכו, הוא פשוט וקל להתקנה, לרוב פועל בעזרת סוללות והינו אידיאלי לבתים פרטיים ומשרדים בהם לא קיימת אזעקה נוספת.

גלאי עשן פוטואלקטרי – גלאי עשן מסוג זה עושה שימוש בקרן אינפרא אדומה בשילוב עם המערכת הפוטואלקטרית ומנגנון חיישנים הרגישים במיוחד לעשן לסוגיו. גלאי זה יכול להיות מורכב אך ורק על תקרות ואין להרכיבו על קירות אנכיים.

גלאי עשן אופטי (יוניזציה) – גלאי נקודתי, שעל מנת להפעילו, עשן צריך לחדור בכמות מספקת לתוך הגלאי. לרוב יותקנו גלאים אלו בלוחות חשמל ובתקרות. גלאי עשן שכזה יתאים במיוחד לחדרי שינה, חדרי עבודה ומשרדים קטנים.

גלאי עשן לייזר – זהו גלאי העושה שימוש בקרן לייזר על מנת לגלות את העשן העולה מעלה. לגלאי זה יתרון משמעותי על גלאים נקודתיים. יש לו את האפשרות לכסות חלק גדול מאוד יחסית לגלאים מאותו הסוג. גלאים מסוג זה אידיאלים לחדרי מגורים, משרדים רחבי ידיים בהם קיים משטח עבודה פתוח, מפעלים וחנויות.

גלאי עשן העושה שימוש ביניקה – גלאי זה הינו גלאי עשן אקטיבי. הוא יונק את האוויר ומזהה כך את העשן. גלאי מסוג זה לרוב יותקן במקומות בהם תחלופת האוויר אינה רבה, כגון מחסנים וחדרי חשמל. השימוש בגלאי עשן המותאם לצרכיכם, יתגלה בזמן אמת כיעיל במיוחד כאמצעי אזהרה, שיאפשר לכם לעזוב את המקום מיד עם פרוץ השריפה, במהירות וביעילות. נכון להיום קיימות מערכות גלאי עשן אוטומטיות שיוצרות התקשרות ישירה למכבי האש במידה ואין ברשותכם מערכות מסוג זה יהיה בידכם מספיק זמן להתקשר מיד לשרותי הכיבוי, על מנת שיגיעו במהירות האפשרית לכבות את השריפה. גלאי עשן יקנה לכם שקט נפשי בעלות מינימאלית, תוכלו לקנות ולהתקין בפשטות, מערכת שתשמור על בתיכם, רכושכם, העסק הפרטי שלכם, וכמובן, על היקרים לכם מכל.