ספרינקלרים מענה ראשוני בזמן אמת למניעת התפשטות ונזקי שריפה .

מערכת ספרינקלרים הינה מערכת כיבוי אש הבנויה ממתיזי מים ופועלת באופן אוטומטי.

להצעת מחיר מהירה ולפגישת ייעוץ השאירו פרטים

נייד: 054-2290956

טלפקס: 04-9920272

איך ספרינקלרים עובדים

איך מערכת הספרינקלרים מכבה את האש

אספקה והתקנה של מערכות ספרינקלרים  לפי תקן 1596 ו NFPA 13  על ידי מתקינים מקצועיים ומנוסים בתחום הספרינקלרים ומערכות כיבוי אש הינה הכרחית לבעל עסק / נכס ובעלת חשיבות גבוה .

 מערכת ספרינקלרים תקינה  מצילה חיי אדם ורכוש רב וזאת משום שמערכת כיבוי אש אוטומטית -ספרינקלרים הינה מערכת המרשתת את כל חלקי המבנה בצנרת המוזנת ומלאה במים באופן קבוע ,כאשר לה מחוברים ראשי מתזים -ספרינקלרים הנפרקים בשעת חירום ובהגעה לטמפרטורה של למעלה מ 68 מעלות חום במטרה לכבות שריפה באופן מיידי ונקודתי מעל אזור האש.  

מערכת ספרינקלרים תקינה תמנע משריפה להתפשט וללכוד בני אדם . כמו כן , המערכת מחוברת לחייגן טלפוני אשר מתקשר אוטומטית בשעת חירום למוקדי הכיבוי (מכבי אש), ולבעלי הנכס. 

איך מערכת ספרינקלרים עובדת?

המערכת מורכבת מרשת צינורות שלהם ראשי ספרינקלר שבדרך כלל ממוקמים בתקרות הבניין. באופן קבוע, יהיו צינורות המערכת מלאים במים תחת לחץ גבוה, ובמידת הצורך, יופעלו הספרינקלרים כדי לכבות את השריפה. המתזים – ספרינקלרים, המותקנים בפתח כל צינור הם אלו מונעים מהמים לצאת. בפתח הספרינקלר מותקן שסתום זכוכית המכיל נוזל ייחודי, שכאשר מתחמם, יגרום להתנפצות השסתום וכתוצאה, ישחרר את המים הנמצאים תחת לחץ בצינורות.

חשיבות התקנת מערכת ספרינקלרים

בין אם בחרתם להתקין מערכת ספרינקלרים בביתכם הפרטי או בבית העסק, יתרונותיה ברורים. בניגוד לשימוש במטפים, יש לזכור כי חלק משמעותי מהשרפות לא פורצות במקומות מאוישים, כגון חדרי מחשב, חדרי שרתים, חניונים וחדרי חשמל. וכך, אם פרצה שריפה בביתכם או בבית העסק בזמן שנעדרתם, המטף אינו יעיל. מערכת גילוי אש כגון גלאי עשן, מספקת לכם מענה רק על גילוי מוקדם של השריפה, מה שיאפשר לכם להזעיק את שרותי החרום, אך בניגוד למענה המוצע ע"י מערכת ספרינקלרים, לא יתאפשר לכם למנוע את נזקי השריפה עד שיגיעו שרותי החרום.
כמו כן, מערכת ספרינקלרים מאפשרת גילוי והתרעה מוקדמים התורמת רבות לצמצום ואף מניעת נזקים ברכוש ובנפש. מערכת כיבוי אש שכזאת, מתריעה על השריפה מיד כאשר מתפרצת, מה שמאפשר לכם לפנות את המקום במהירות, ליצור קשר עם שרותי החרום ובכך לקצר את זמן ההגעה, בעוד ראשי הספרינקלר מתיזים מים ובכך מעכבים, לכל הפחות, את התפשטות השריפה.

נזקי מים ממערכת ספרינקלרים

רבים מבעלי הבתים הפרטיים בעיקר ואף בעלי עסקים חוששים מנזקי מים פוטנציאלים העלולים להיגרם עקב פעילותה של מערכת ספרינקלרים במהלך כיבוי או מניעת התפשטות שריפה. אם אתם נמנים על אילו, חשוב לציין בפניכם שכמות המים המותזת מספרינקלר בודד קטנה משמעותית מכמות המים המותזת מזרנוק ממשאית מכבי אש. בנוסף, יש לקחת בחשבון כי נזקי השריפה שעשויים להיגרם הן ברכוש והן בנפש, עלולים לעלות עשרת מונים על נזקי המים שריאלית, ניתן לייבש. מערכת זו תאפשר לכם לגלות את השריפה מבעוד מועד ולעיתים, עד שיגיעו שרותי החרום, תכבה פעולת הספרינקלר את האש כך שהכבאים יעזרו רק במטף.

התקנה ותקינות מערכת ספרינקלרים

בבואכם להתקין מערכת שכזו, רצוי שתעשו סקר שוק נרחב אם ברשת, ואם אצל מתקינים מורשים. חשוב מאוד לציין כי מערכות כיבוי אש ותהליך התקנתן נמצאים תחת פיקוח מכון התקנים, ונשענים על התקן האמריקאי המחמיר. בדקו שהמתקין הינו מתקין מורשה, שהמערכת עומדת בתקן וקיבלה את אישורו של מכון התקנים, וודאו כי החברה שממנה הזמנתם התקנה תספק לכם שירות ואחזקה שוטפת, כפי שקבוע בחוק. פעולות האחזקה מתבצעות פעם בכמה חודשים, המתקין יבדוק את תקינותה של המערכת, את החיבורים לצינורות, המבחנות, ואת מקור המים, יוודא כי שסתומי הביטחון אינם חלשים או חזקים מדי, וכן שאין נזקי בלאי והתיישנות העלולים לפגוע ביעילותו של הספרינקלר בעת שריפה. מערכת ספרינקלרים הינה, למעשה, פתרון הולם לגילוי ולכיבוי אש באמצעי אחד. לרוב, תכולת המבנה והנפשות הנמצאות בה סופגות את רוב הנזק הראשוני. כל עוד תקינה ומתוחזקת כראוי, מערכת ספרינקלרים תמנע ביעילות את ההתפשטות המיידית של השריפה ואף עשויה לכבותה כליל. מערכת ספרינקלרים תתן מענה איכותי בזמן אמת והינה חיונית במיוחד בתהליך כיבוי האש.