שאלות ותשובות בנושא הספרינקלרים

להצעת מחיר מהירה ולפגישת ייעוץ השאירו פרטים

נייד: 054-2290956

טלפקס: 04-9920272

איך ספרינקלרים עובדים

איך מערכת הספרינקלרים מכבה את האש

ספרינקלרים כדי להגן על העסק שלך ועל הבית שלך. שריפות מתפשטות מהר, הן יכולות להתחיל מאש קטנה להרס עצום תוך שריפות קורות בדרך כלל בלילה ,כאשר אתה ומשפחתך ישנים . שריפות קיימים 8 מקרי מוות המתרחשים בבית , כאשר לרוב פרק זמן קצר של 3 דקות. רוב האנשים אינם מבינים כי מתוך 10 מקרי הקורבנות הם ילדים וקשישים. נושא זה מעלה שאלות רבות , כאשר בעצם התשובה הפשוטה היא הקמת מערכת ספרינקלרים שיכולה להציל את העסק שלך או את חיי בני המשפחה שלך במקרה של שריפה חלילה?

מערכת ספרינקלרים יכולה לדכא ולעתים קרובות לכבות אש לפי שמכבי האש מגיעים, יתרון זה נותן זמן למשפחה שלך לברוח ולמצוא בבית קטעים שאינם בוערים.

אם ספרינקלר מתפוצץ, כולם הולכים?
לא. ספרינקלרים פועלים באופן עצמאי, ורק הספרינקלר/ים הקרוב ביותר אל האש יפעל. ברוב שריפות ביתיות יש צורך בספרינקלר  אחד בלבד הממוקם מעל הבערה, כדי לשלוט באש.
אם אני שורף את הטוסט הספרינקלר יופעל?

לא. ספרינקלרים אינם מגיבים לעשן, הם מגיבים לטמפרטורה גבוה של אש. בין 57-68 מעלות. עשן הנגרם על ידי בישול או סיגריות לא יהיה לגורם ספרינקלר לפעול.

הספרינקלרים שלי ידלפו?
תקלות ספרינקלרים הם בדרך כלל פחות חמורות מאינסטלציה קונבנציונאלית. בחר קבלן מנוסה בהתקנת ובניית מערכת ספרינקלרים למגורים ולמסחרי שיתקין את המערכת בסטנדרטים ארציים, ובאישור מכון התקנים אשר מסייעים להבטיח פעולה נכונה.
האם לאחר שריפה נזקי מים מן הספרינקלרים יהיה גרוע יותר מנזק אש בלי הספרינקלרים?
נזקי מים בלחץ גבוה מצינורות מכבי האש מזיק הרבה יותר. ספרינקלר מגורים זורם 10-26 ליטר של מים לדקה, עבור כ 10 דקות (או פחות אם מכבי האש מגיע מוקדם יותר). שריפה בלתי מבוקרת תגרום לאש הרבה יותר עצומה, נזק והרס ועשן, הדורש כמות עצומה של מים מצינורות כיבוי אש – יותר מ -10 פעמים בכמות המים לכל דקה. אובדן רכוש בשריפה בבית עם ספרינקלרים הוא בדרך כלל רק שבריר של אובדן בשריפה בבית ללא ספרינקלרים.
מכבי האש לא יוכלו לכבות את האש ולשמור הדברים שלי?
מרגע שהשריפה מתחילה, אז בדרך כלל לוקח בערך 9-12 דקות למכבי האש להגיע. במשך הזמן הזה, אש לא מבוקרת תהיה גדולה בהתפשטות בבית, ובנוסף יהיה עשן רב. ע"י התקנת ספרינקלרים, ניתן למנוע את הנזק ולכבות את השריפה, לפני שמכבי האש יכול להגיע לשם.
אם יש לי אזעקות עשן, למה אני צריך ספרינקלרים?
גלאי עשן חיוניות בכל מבנה,  אבל הן יכולות רק לזהות אש. כדי להיות יעילים, הדיירים חייבים להיות מוכנים ומסוגלים להגיב במהירות אזעקה. רק ספרינקלרים יכולים לזהות את האש ולשלוט באופן אוטומטי או לכבות אותה, מה שגם מאפשר את סלילת הדרך של הדיירים לבריחה בטוחה – וגם הגנה על רכוש ודברי ערך. ההגנה הטובה ביותר מפני האש היא שיש את שתי המערכות ,אזעקות עשן וספרינקלרים.
האם ספרינקלרים הם קשים לתחזוקה?
לא. תחזוקת המערכת פשוטה. בדיקות זרימות רגילה צריכה להתבצע אחת לשנה. בדיקות פשוטות שאותן מבצע קבלן ספרינקלרים תוך כמה שעות בלבד.
איך ספרינקלר עובד?
  1. בראש הספרינקלר (ממטרת הכיבוי) הטיפוסי קיים תוסף המורכב למנגנון הדק. הסוג הנפוץ ביותר של ההדק עשיו פלטת זכוכית אשר מבודדת ומקשרת לזרוע קפיץ המלאה בנוזל על בסיס גליצרין, אשר מתרחב במגע עם חום גבוה.כאשר הגליצרין מתרחב, הזכוכית מתפוצצת ופעילה את הספריקנלר.

2. נוזל זה נועד ולהרחיב את לשבור התחתית בטמפרטורה מסוימת. הספרינקלרים הנפוצים ביותר נוטים להישבר ב 68 מעלות. בחדר בגודל ממוצע של 5 מ"מ האמפולה תשבר בדרך כלל תוך דקה אחת ועד אחת וחצי דקות בקשר עם חום. רוב הספרינקלרים המיוצרים היום, ישברו תוך דקה אחת, מה שיוצר זמן תגובה מהיר יותר.

3. תוסף זה בספרינקלר מאולץ על ידי לחץ גבוה של מים. המים שמאחוריו מוסטים על ידי שיפועים בקצה. המים מרוססים על הצלחת לכיוון מטה בהטיה אשר נועדה להפיץ אותם בצורה שווה על שטח הדלקה.

איך מערכת הספרינקלרים מכבה את האש?

גם אש קטנה מייצרת חום . האש מחממת את טמפרטורת האוויר שנמצא מעליה. כאשר האוויר החם עולה אל התקרה, מערכת הספרינקלרים מתחממת , ומתחילה לפעול.

ברגע שהחום הנפלט מן האש מחמם את הספריקלר עד לרמה הנדרשת , צינור הזכוכית מתפוצץ ופותח את השסתום , שמשחרר את המים באופן מיידי בלחץ המספיק לקרר את שטח הדלקה ולמנוע את התפשטות האש ואף לכלות אותה. אחד או שני ספרינקלרים מספיקים כדי לשלוט באש.